FK22C0G2E333JN000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
0.033 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FK22C0G2E333JN000
DigiKey Part Number
445-FK22C0G2E333JN000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK22C0G2E333JN000
Description
CAP CER 0.033UF 250V C0G RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FK22C0G2E333JN000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)