DEA165375BT-2122A1
DigiKey Part Number
445-15653-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15653-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15653-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA165375BT-2122A1
Description
RF FILTER BANDPASS 5.375GHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.375GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 1.1dB 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
DEA165375BT-2122A1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Ripple
0.2dB
Insertion Loss
1.1dB
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency
5.375GHz Center
Height (Max)
0.028" (0.70mm)