DEA162450BT-1298A1
DigiKey Part Number
445-174763-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174763-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174763-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA162450BT-1298A1
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 1.3dB 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
DEA162450BT-1298A1 Models
Category
Filter Type
Band Pass
Insertion Loss
1.3dB
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.027" W (1.60mm x 0.70mm)
Frequency
2.45GHz Center
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Bandwidth
100MHz