DEA100915LT-6319A1
DigiKey Part Number
445-175596-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175596-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175596-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA100915LT-6319A1
Description
RF FILTER LOW PASS 869.5MHZ 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
869.5MHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 91MHz Bandwidth 0.5dB 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DEA100915LT-6319A1 Models
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
TDK
Insertion Loss
0.5dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Frequency
869.5MHz Center
Height (Max)
0.016" (0.40mm)
Bandwidth
91MHz