CLF7045NIT-470M-D
DigiKey Part Number
445-174177-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174177-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174177-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF7045NIT-470M-D
Description
FIXED IND 47UH 1.26A 160 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.26 A 160mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
CLF7045NIT-470M-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.26A
DC Resistance (DCR)
160mOhm Max
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)