CGA8M4NP02J333J200KA
DigiKey Part Number
445-172626-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172626-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172626-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8M4NP02J333J200KA
Description
CAP CER 0.033UF 630V NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CGA8M4NP02J333J200KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)