CGA5L4X7T2W104K160AA
DigiKey Part Number
445-6996-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6996-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6996-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5L4X7T2W104K160AA
Description
CAP CER 0.1UF 450V X7T 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA5L4X7T2W104K160AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)