CGA4J1X8R1E684K125AE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 3 390
Datasheet
0.68 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
CGA4J1X8R1E684K125AE
DigiKey Part Number
445-174805-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J1X8R1E684K125AE
Description
CAP CER 0.68UF 25V X8R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CGA4J1X8R1E684K125AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)