CGA4J1X8R1E684K125AD
DigiKey Part Number
445-174836-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174836-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174836-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J1X8R1E684K125AD
Description
CAP CER 0.68UF 25V 0805 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA4J1X8R1E684K125AD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)