CGA3E3NP02E222J080AA
DigiKey Part Number
445-172578-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172578-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172578-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E3NP02E222J080AA
Description
CAP CER 2200PF 250V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E3NP02E222J080AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)