C5750NP02W104J280KA
DigiKey Part Number
445-172559-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172559-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172559-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C5750NP02W104J280KA
Description
CAP CER 0.1UF 450V NP0 2220
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C5750NP02W104J280KA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.122" (3.10mm)