C2012X7T2W103K085AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C2012X7T2W103K085AE |
Description | CAP CER 10000PF 450V X7T 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C2012X7T2W103K085AE Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features Soft Termination |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.049" (1.25mm) |