C1608X7R2A223K080AA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 1 559
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 331 023
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Taiyo Yuden
KYOCERA AVX
Upgrade
Vishay Vitramon
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)