RTMN-5010
DigiKey Part Number
285-2658-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTMN-5010
Description
LINE FILTER 500VAC/VDC 10A CHASS
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 10 A 500V 500V Two Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RTMN-5010 Models
Category
Voltage - Rated AC
500V
Manufacturer
TDK-Lambda
Current
10 A
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Bulk
Approval Agency
EN, UL
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Two Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated DC
500V