RGB24750W045A-001
DigiKey Part Number
285-RGB24750W045A-001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RGB24750W045A-001
Description
DC/DC CONVERTER 3.3-18V 750W
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3 ~ 18V 45A 18V - 32V Input
EDA/CAD Models
RGB24750W045A-001 Models
Category
Power (Watts)
750 W
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C (With Derating)
Efficiency
98.5%
Size / Dimension
1.95" L x 1.50" W x 0.51" H (49.5mm x 38.1mm x 13.0mm)
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
32V
Current - Output (Max)
45A