NLCV32T-470K-EF
DigiKey Part Number
445-16401-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16401-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16401-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLCV32T-470K-EF
Description
FIXED IND 47UH 180MA 2.132 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 180 mA 2.132Ohm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
NLCV32T-470K-EF Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.132Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
14MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)