MLG0603P3N9BT000
DigiKey Part Number
445-MLG0603P3N9BT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLG0603P3N9BT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLG0603P3N9BT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P3N9BT000
Description
FIXED IND 3.9NH 400MA 300 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 nH Unshielded Multilayer Inductor 400 mA 300mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603P3N9BT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
300mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5.8GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)