MLG0402Q22NJT000
DigiKey Part Number
445-9480-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9480-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9480-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0402Q22NJT000
Description
FIXED IND 22NH 130MA 3.2 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 nH Unshielded Multilayer Inductor 130 mA 3.2Ohm Max 01005 (0402 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG0402Q22NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
3.2Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
3 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
01005 (0402 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.009" (0.22mm)