FK11X7R2A334KN020 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 83
Datasheet
Similar
In Stock: 2 598
Similar
In Stock: 250
Murata Electronics
In Stock: 407
Murata Electronics
KEMET
In Stock: 456
In Stock: 225
KYOCERA AVX
0.33 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
FK11X7R2A334KN020
DigiKey Part Number
445-8269-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK11X7R2A334KN020
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FK11X7R2A334KN020 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)