CGJ3E2X7R2A472K080AA
DigiKey Part Number
445-9141-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9141-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ3E2X7R2A472K080AA
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGJ3E2X7R2A472K080AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)