CGA6P3X8R2A684M250AB
DigiKey Part Number
445-13055-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13055-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13055-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6P3X8R2A684M250AB
Description
CAP CER 0.68UF 100V X8R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CGA6P3X8R2A684M250AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)