CGA6M3X7R2E154K200AA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 10 684
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2 000
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
0.15 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CGA6M3X7R2E154K200AA
DigiKey Part Number
445-5868-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6M3X7R2E154K200AA
Description
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGA6M3X7R2E154K200AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)