CGA5H2X7R2A224M115AE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 2 971
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 639
Similar
Knowles Syfer
KEMET
0.22 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CGA5H2X7R2A224M115AE
DigiKey Part Number
CGA5H2X7R2A224M115AE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5H2X7R2A224M115AE
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGA5H2X7R2A224M115AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)