CGA5H2X7R2A224K115AA
DigiKey Part Number
445-5842-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5842-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5842-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5H2X7R2A224K115AA
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5H2X7R2A224K115AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)