CGA4J2C0G1H822J is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 11 889
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 7 035
Datasheet
Upgrade
Upgrade
KEMET
KEMET
8200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CGA4J2C0G1H822J
DigiKey Part Number
445-5680-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J2C0G1H822J
Description
CAP CER 8200PF 50V C0G 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGA4J2C0G1H822J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)