CGA4J2C0G1H822J | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 445-5680-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA4J2C0G1H822J |
Description | CAP CER 8200PF 50V C0G 0805 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA4J2C0G1H822J Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) | Applications |
Part Status Obsolete | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |