C3225X7R2A105M200AA
DigiKey Part Number
445-1429-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1429-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1429-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X7R2A105M200AA
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X7R2A105M200AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)