C2012X6S0G476M125AC
DigiKey Part Number
445-5989-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5989-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5989-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012X6S0G476M125AC
Description
CAP CER 47UF 4V X6S 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012X6S0G476M125AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Active
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)