C2012C0G2E472J125AE
DigiKey Part Number
445-180291-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180291-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180291-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012C0G2E472J125AE
Description
CAP CER 4700PF 250V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012C0G2E472J125AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)