C2012C0G2E182J125AA
DigiKey Part Number
445-4142-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4142-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4142-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012C0G2E182J125AA
Description
CAP CER 1800PF 250V C0G 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1800 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012C0G2E182J125AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)