C1608X7S2A473M080AB
DigiKey Part Number
445-6033-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6033-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6033-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1608X7S2A473M080AB
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7S 0603
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1608X7S2A473M080AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)