ACT45B-510-2P-TL003
DigiKey Part Number
445-3958-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3958-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3958-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACT45B-510-2P-TL003
Description
CMC 51UH 200MA 2LN 2.8KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.8 kOhms @ 10 MHz 200mA DCR 1Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACT45B-510-2P-TL003 Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
2.8 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz