CGGBP254.07.0100A
DigiKey Part Number
931-CGGBP254.07.0100A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGGBP254.07.0100A
Description
GPS/GLONASS/GALILEO/BEIDOU PASSI
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
2
Packaging
Tray
Gain
1.12dBi, 1.74dBi, 0.89dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Navigation
Termination
I-PEX MHFHT
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency (Center/Band)
1.561GHz, 1.575GHz, 1.603GHz
Height (Max)
0.157" (4.00mm)