AHP5354A.07.0100C
DigiKey Part Number
931-AHP5354A.07.0100C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AHP5354A.07.0100C
Description
GNSS L1/L5 ACTIVE PATCH 2 STAGE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS, IRNSS, QZSS, SBAS Flat Patch I-PEX MHFI (U.FL) PCB
Category
Antenna Type
Flat Patch
Manufacturer
Taoglas Limited
Number of Bands
4
Series
VSWR
1, 2
Packaging
Bag
Gain
2.07dBi, 2.61dBi, 2.61dBi, 2.06dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm, LNA, Filter
RF Family/Standard
Navigation
Termination
I-PEX MHFI (U.FL)
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
PCB
Frequency (Center/Band)
1.176GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.589GHz
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency Range
1.166GHz ~ 1.186GHz, 1.559GHz ~ 1.563GHz, 1.563GHz ~ 1.587GHz, 1.569GHz ~ 1.61GHz