UP050B123K-A-BZ | |
|---|---|
DigiKey Part Number | UP050B123K-A-BZ-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UP050B123K-A-BZ |
Description | CAP CER 0.012UF 50V AXIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.012 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor B Axial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UP050B123K-A-BZ Models |
Category | Operating Temperature -25°C ~ 85°C |
Mfr | Applications |
Packaging Tray | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case Axial |
Capacitance | Size / Dimension 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm) |
Tolerance ±10% | Lead Style Straight |