UP050B104K-NACZ | |
|---|---|
DigiKey Part Number | UP050B104K-NACZ-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UP050B104K-NACZ |
Description | CAP CER 0.1UF 50V AXIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor B Axial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UP050B104K-NACZ Models |
Category | Operating Temperature -25°C ~ 85°C |
Mfr | Applications |
Packaging Bulk | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case Axial |
Capacitance | Size / Dimension 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm) |
Tolerance ±10% | Lead Style Straight |