UMK212C7474KGHTE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UMK212C7474KGHTE |
Description | CAP CER 0.47UF 50V X7S 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UMK212C7474KGHTE Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.053" (1.35mm) |