TMK021CG0R7BK5W
DigiKey Part Number
587-4750-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-4750-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK021CG0R7BK5W
Description
CAP CER 0.7PF 25V C0G/NP0 008004
Customer Reference
Detailed Description
0.7 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 008004 (0201 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
008004 (0201 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.006" (0.14mm)