NS10145T150MNA
DigiKey Part Number
587-3118-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3118-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3118-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NS10145T150MNA
Description
FIXED IND 15UH 3A 45.6 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3 A 45.6mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NS10145T150MNA Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.44A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
45.6mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
19MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.191" (4.85mm)