MSASS31QHB7102KTNA01
DigiKey Part Number
587-MSASS31QHB7102KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASS31QHB7102KTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASS31QHB7102KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASS31QHB7102KTNA01
Description
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
MSASS31QHB7102KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)