MSASL168BB5106KTNB33
DigiKey Part Number
587-MSASL168BB5106KTNB33TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASL168BB5106KTNB33CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASL168BB5106KTNB33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASL168BB5106KTNB33
Description
CAP CER 10UF 10V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
MSASL168BB5106KTNB33 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)