MMJCG21GCB7105KTPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 1 905
Datasheet
1 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
MMJCG21GCB7105KTPA01
DigiKey Part Number
587-MMJCG21GCB7105KTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMJCG21GCB7105KTPA01
Description
CAP CER 1UF 35V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMJCG21GCB7105KTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)