MMASJ31LBB5107MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 4
Taiyo Yuden
In Stock: 905
Datasheet
In Stock: 1 373
In Stock: 0
KEMET
KEMET
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
100 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
MMASJ31LBB5107MTNA01
DigiKey Part Number
587-MMASJ31LBB5107MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASJ31LBB5107MTNA01
Description
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASJ31LBB5107MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)