MMASH31LSB7474KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 15
Taiyo Yuden
In Stock: 8 950
Datasheet
In Stock: 0
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
In Stock: 482
0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MMASH31LSB7474KTNA01
DigiKey Part Number
587-MMASH31LSB7474KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASH31LSB7474KTNA01
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASH31LSB7474KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)