MLAST168BB5475MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 139 805
Datasheet
4.7 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
MLAST168BB5475MTNA01
DigiKey Part Number
587-MLAST168BB5475MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLAST168BB5475MTNA01
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLAST168BB5475MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)