MCJCU32MAB7475MPPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 136
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
In Stock: 40
4.7 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MCJCU32MAB7475MPPA01
DigiKey Part Number
587-MCJCU32MAB7475MPPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJCU32MAB7475MPPA01
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCJCU32MAB7475MPPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)