MCASU21GSB7104KTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 3 000
Taiyo Yuden
In Stock: 2 776
Datasheet
Knowles Syfer
Knowles Syfer
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
MCASU21GSB7104KTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASU21GSB7104KTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU21GSB7104KTNA1J
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU21GSB7104KTNA1J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)