MCASU105SB7472MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 9 773
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 12 708
Datasheet
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
4700 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MCASU105SB7472MFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASU105SB7472MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU105SB7472MFNA01
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU105SB7472MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)