MCASS45MSB7104KTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Taiyo Yuden
In Stock: 500
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 500
In Stock: 810
TDK
In Stock: 771
TDK
In Stock: 521
0.1 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
MCASS45MSB7104KTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASS45MSB7104KTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASS45MSB7104KTNA1J
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASS45MSB7104KTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)