MCASQ45MSB7224MTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.22 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
MCASQ45MSB7224MTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASQ45MSB7224MTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASQ45MSB7224MTNA1J
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASQ45MSB7224MTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)